ISI - Innowacyjna Spółka Inżynierska
 
Oświetlenie ogrodu

System inteligentnego budynku KNX/EIB jest najbardziej rozpowszechnionym europejskim standardem systemów automatyki budynkowej. Dzięki swojej powszechności, w tym systemie można budować instalację w oparciu o urządzenia różnych producentów. Bogactwo urządzeń pozwala na wykonanie dowolnie skomplikowanej instalacji, jak i prostej, ale dobranej stylistycznie do potrzeb klienta.

Uniwersalność inteligentnego domu w systemie KNX/EIB pozawala na zintegrowanie w jeden system zarządzania budynkiem, takich funkcji jak sterowanie oświetleniem, czujnik dymu GIRAogrzewaniem oraz klimatyzacją, żaluzjami/roletami, kontrolą dostępu oraz integracją z systemem alarmowym czy audio, wzgl. zarządzanie zużyciem energii. Oczywiście możliwych jest wiele innych funkcji, o realizację, których należy zapytać przy projektowaniu instalacji specjalnie dla Państwa.
Naturalnie stosuje się integrację ze sobą różnych funkcji. Możliwe jest stworzenie scenariusza, który po wyjściu z domu zamknie wszystkie rolety antywłamaniowe, wyłączy światło i przełączy ogrzewanie na niższy bieg w celu zabezpieczenia domu i eliminacji bezproduktywnego zużycia energii, które zwiększa tylko rachunki i wpływa negatywnie na środowisko. A to wszystko automatycznie przy wyjściu z budynku ostatniego domownika, czy też pracownika w przypadku biur. Możliwe jest też spełnienie bardziej indywidualnych potrzeb użytkownika, jak np. podlewanie ogrodu w godzinach wieczornych (ale tylko pod warunkiem że w ciągu dnia nie padał deszcz), czy podgrzanie podłogi w łazience dla osoby która lubi na bosaka wyjść spod prysznica.
Możliwość obserwacji i monitoringu stanu instalacji elektrycznej, temperatury czy otwarcia drzwi w domu przez internet jest jedną z większych zalet systemu. Możliwość sterowania wizualizacja inteligentnego domu na telefonie iPhoneinteligentnym domem z biura czy nawet z zagranicznego wyjazdu na narty pozwoli wyeliminować ewentualne przykry niespodzianki po powrocie do domu, typu zalanie czy wychłodzenie pomieszczeń.
Niewątpliwą zaletą systemu KNX jest łatwość wprowadzania zmian w istniejącej instalacji. Żeby wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu instalacji/zmodernizować ją, zazwyczaj wystarczy samo szybkie i bezproblemowe przeprogramowanie urządzeń przez instalatora. W przypadku sieci radiowej podatność na modernizacje jest jeszcze większa.


                Chcesz wiedzieć więcej? zapytaj isi@budujnowczesnie.pl,
                lub przeczytaj rozbudowany opis inteligentnego domu KNX/EIB.

 

 

Wszystkie materiały fotograficzne pochodzą ze strony www.gira.com

Ta strona używa ciasteczek, aby analizować ruch na stronie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się trochę więcej o ciasteczkach to wejdź bezpośrednio na stronę: https://www.google.com/intl/pl/policies/privacy/partners/